Герась Соколенко
Народився 3 березня 1920 року в незаможній сім'ї Олександри Шмигельської (Андріюківни) і Івана Шмигельського в селі Михля на Заславщині.
Освіту здобув у Михельській початковій школі, згодом Ізяславській вечірній школі.
Від 1937 працював здимником в «Промлєсхозі» в Михлі.
У 1941 спільно з Харитоном Довгалюком і Миколою Болкуном долучається до створення і діяльності ОУН М в Заславі, стає дописувачем місцевої газети «Заславський вісник», органу Заславського товариства «Просвіта».
Від зими 1942 працює в газеті «Нова Шепетівщина» у Шепетівці.
Публікує свої твори у часописах і газетах, зокрема: «Пробоєм» (Прага), «Наші дні» (Львів), «Волинь» (Рівне), «Костопільські вісті» (Костопіль), «Українка» (Костопіль), «Український Засів» (Харків), «Заславський вісник» (Заслав).
В березні 1943 заарештований СД Шепетівської округи за причетність до українського підпілля, запроторений до в'язниці у Шепетівці. По чотирьох місяцях ув'язнення призначений на примусові роботи до Німеччини, утікає, переходить на нелегальне становище.
Вдруге заарештований в Заславі і перевезений до Сілезії. Працює «остарбайтером» на глиняній копальні у Шопеніц. Належить до української громади згуртованої довкола редакції часопису «Золотий перстень» у Катовіце. Друкується в «остівських» виданнях «Земля» і «Дозвілля».
Під час наступу Червоної армії мобілізований. Загинув в складі 749-го стрілецького ордена Олександра Невського полку 125-ї стрілецької дивізії. За офіційною версією похований у селі Маркт Борау поблизу міста Бреслау 20 лютого 1945 року.
Вічність

Над Свитязем лопоче сніг,
Неначе прапор білий,
Земля здається, і до ніг
Зелені кроки хилить.
А там - весна і літо знов,
Вже й осени печаті...
І вже, дивись, надходить знов
Цей вічности початок.
1938 р.