Микола Островський

На одній з найгарніших площ звівся легендою у граніті Микола Островський. Найчастіше саме звідси й починають шепетівчани знайомити гостей з героїчною біографією свого міста, яке стало для українців символом слави і романтики. Адже саме Микола Островський, його невмирущий Павло Корчагін принесли цю славу колись невеличкому прикордонному містечку. То його вулицями майбутній автор відомої усьому світові книги "Як гартувалася сталь" поспішав на робітничі мітинги, на таємні сходки, розклеював революційні листівки. Тут йому, ще зовсім юному, доводилося бути зв'язковим, добувати зброю, виконувати інші доручення старших товаришів по боротьбі. Звідси у 1919-му вирушив добровольцем на фронт... А потім - повернення у рідне місто і знову боротьба за щастя Батьківщини.

Мужнє життя Миколи Островського надихало на подвиги прийдешні покоління. У горнилі битв з гітлерівськими загарбниками прославили себе і свій край юні шепетівчани-підпільники Валя Котик і Володя Ковальчук.  

Народився 16 ( 29 ) вересня 1904 р у с . Вілія , тепер Острозькогo району Рівненської області . Під час німецької окупації та громадянської війни виконував доручення підпільного ревкому . В 1919 вступив до комсомолу , пішов добровольцем на фронт. Воював у бригаді Котовського і Першій Кінній армії. У 1920 під Львовом був поранений . У 1921- 22 працював у Києві у залізничних майстернях. У 1923- 24 був секретарем райкому комсомолу у Берездівському та Ізяславському районах. У 1924 тяжко захворів , з 1927 був прикутий до ліжка , у 1928 втратив зір. Незважаючи на це , Островський проводив велику пропагандистську роботу , навчався в університеті ім Я. М. Свердлова ( 1927-30 ) . В статтях , виступах по радіо , листах закликав до подвигу в ім'я Батьківщини , у 1930 почав роботу над романом " Як гартувалася сталь " ( 1932-34 ) , в якому відтворив події громадянської Війни та роки відбудови народного господарства на Украні , становлення революційної самосвідомості трудящих. Образ головного героя - Павла Корчагіна автобіографічний. За романом " Як гартувалася сталь " 1942 поставлено однойменний кінофільм: на Київській кіностудії ім . О.П Довженка кінофільм " Павло Корчагін ( 1956 ) і багатосерійний телефільм " Як гартувалась сталь " ( 1973 ); М. Чулакі створив балет "Юність" (1950), Н. Юхновська - оперу " Павло Корчагін " ( 1961 ). Роман Островського "Народжені бурею " ( 1934-36; однойменний кінофільм , 1958 ) присвячено боротьбі українського народу за владу Рад під час громадянської війни відтворено інтернаціональну солідарність українського, російського, польського та інших народів. У 19741 І. Цюпа написав про Островського роман "Мужній вершик".

читати твори М. Островського


© 2019 
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати